Jako grafička s estetickým cítěním zrovna nejsem milovnice dětské módy s potisky hýřícími všemi barvami spektra, nejlépe ještě třpytkami od hlavy až k patě. Dcerka spousty oblečení sice dědí, ale čas od času je přeci jen potřeba jí nějaký kousek pořídit.

Když jsem se dozvěděla, že se bude konat první festival s designem pro děti, moc mě to potěšilo. Na jednom místě se můžete kochat krásnými oblečky, hračkami, knihami, doplňky i nábytkem. A to převážně od českých výrobců. Navíc se děti mohou zabavit i v dětských koutcích.

villa-pelle

Festival se konal ve Ville Pellé a obsadil ji celou až po půdu. My jsme se nejdéle zdrželi v místnosti, kde byla expozice Vitry a Houpacího prkna, protože které dítě by odolalo houpačce a slonovi? A navíc tu měli ty nádherné Pantone židle, ale v dětské velikosti. No zkrátka rozkošnost sama. 😉

vitra_houpaci-prkno vitra

Moc se mi líbil koutek Nordic Day s milými lampičkami ve tvaru zvířátek, hvězdiček atp. Hned se mi zalíbilo světýlko ve tvaru mráčku, ale manžel mi ho rozmluvil. Nicméně jsem následně stejně neodolala a dceři ho pořídila. Večer při něm usíná a někdy si ho vyžádá i do postýlky. Výhodou je, že se po 60 minutách samo zhasne. Odešla jsem tedy alespoň s hrnkem a později jí koupila i talíř a misku.

nordic-day

Z dřevěných hraček se nám líbily ty od Kutulu. Z nábytku a doplňků například věci od Devoto.

kutulu devoto

Lavmi byla opravdu láska na první pohled. Doplňky a textil v jednoduchém čistém stylu.

lavmi

Nakonec můj mlsný jazýček neodolal těmto dobrotám od Bilerbin. Džem má naprosto fantastickou chuť.

2016_04_09_festival-mini

Doufám, že bude další ročník.

Místo konání: Villa Pellé, Praha – Hradčany
Datum: 6.-10. dubna 2016

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit